Yerli ATV Trafige Çıktı
Senelerdir merakla beklenilen yerli ATV resmi olarak 19.05.2020 Tarihinde Alman plakasiyla trafige cikmisdirTürkiye’nin özlemini gidermek amacıyla çıktığımız yolda önce kendimize sonra sizlere, ATV den daha fazlasını yapmak üzere söz verdik. Bugün geldiğimiz noktayı anlatmak, otomobilimizi tanıtmak ve otomobilden daha fazlasını ifade etmek istiyoruz.

Projenin şu an üretime girmesi için bazı ufak tefek işlemler yapılacak. Seri üretime ise 6-12 ay içerisinde geçmek için çalışmalarımız sürüyor.
Bu projeden hariç elektrikli, engelliler için ve orman yangın aracı çalışmaları yapıyoruz. kaman300Ayrıca planda bir de jetski var, ama onu 3 sene sonra düşünmekteyim. Tabii ki bunlardan hariç bir projem daha var, ama şu an gizli tutmaktayım.

Kaman Z1200 birinci kalite BMW GS 1200 CC motoru ve Elite XM200 diferansiyel ile 94 beygir gücünde, 6 ileri 1 geri vites olarak sürati 200 km/h’yı aşkın bir derecededir. Normal şartlarda 140-160 km/h sürat ile asfaltta kullanım imkanı bulunmaktadır. 7 sene süren geliştirme çalışmaları sonucu Türk malı olarak Almanya’da tasarlanan Kaman Z1200 Quad/ATV, seri üretim için üniversite kontrolünden geçmiş ve yetkili kurumlarca onay almıştır. Resmi belgeleri ve patentleri hem Türkiye’den hem de Avrupa’dan alınmıştır.